http://www.maciusgolonka.ecom.net.pl/
strona2

Pierwsze kroczki Maciusia przy naszej pomocy...

Maciu¶ od urodzenia choruje.Podczas porodu przeżył wylew do mózgu II stopnia,następstwem tego była małopłytkowo¶ć.Gdy miał cztery miesi±ce stwierdzono u Maciusia wodogłowie pokrwotoczne i założono mu zastawke w główce.Wszystko to ,spowodowało niedowład prawej r±czki i nóżki oraz opóżnienie w rozwoju psycho-ruchowym. Gdy miał siedem miesięcy zaczęli¶my intensywn± rehabilitacje ,która trwa do dzisiaj.Dzięki ogromnej pracy rehabilitantów,Maciusia i mojej osi±gneli¶my bardzo wiele,pomimo niedowładu prawej r±czki(przez co Maciusiowi jest o wiele trudniej podeprzeć się na niej,trzymać się czego¶,wstawać...).Obecnie Maciu¶ siada samodzielnie,przemieszcza się na pupie ,przechodzi z pozycji leż±cej do czworaczej,przy naszej pomocy wstaje na nóżki i wielki sukces "MACIU¦ CHCE CHODZIĆ"(przy naszej pomocy)i dużo ¶mieje się,mówi ,powtarza wyrazy.To wszystko dzięki systematycznej rehabilitacji.Dzięki ludziom wielkiego serca Maciu¶ był już na sze¶ciu turnusach rehabilitacyjnych w Zabajce!!! (Poraz pierwszy pojechali¶my jak Maciu¶ miał 17 miesięcy.)Tam jest poddawany wielu różnym ćwiczeniom,terapiom np.kinezyterapii,hipoterapii,hydroterapii,dogoterapii,terapii zajęciowej,kinezjologi edukacyjnej,¶wiatłolecznictwu,tonolizie,chiropraktyce... Możesz obejrzeć filmy(opinie)o o¶rodku  Zabajka i dowiedzieć się więcej na temat odbywaj±cych się tam zajęć ,w których bierze udział Maciu¶ - klikaj±c na ten link http://zabajka.com.pl/index.php?strona=17


Między wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne chodzimy do tutejszego szpitala na kinezyterapie,fizykoterapie(jest to refundowane przez NFZ).Niestety to nie wystarcza i musimy opłacać prywatnie Maciusiowi rehabilitacje (dwa lub trzy razy w tygodniu),hipoterapie http://rancho-agrowestern.org (jeden lub dwa razy w tygodniu).Maciu¶ uwielbia chodzić na te wszystkie zajęcia i uwielbia swoich rehabilitantów.Dzięki "WIELKIEJ ORKIESTRZE ¦WIˇTECZNEJ POMOCY " Maciu¶ może w domu korzystać z hydroterapii(która jest jednym z wielu elementów rehabilitacji).Po za tym, Maciu¶ jest pod stał± kontrol± chirurga(ponieważ zastawka w każdej chwili może przestać działać ...),neurologa,rehabilitanta,okulisty,pediatry,poradnii psychologiczno-pedagogicznej.

Cudownie jest widzieć jak spełniaj± się powoli Marzenia Maciusia,a to wszystko dzięki pomocy , wytrwałej pracy wielu ludzi.Jeszcze raz dziękujemy.

Teraz Maciu¶ uczy się chodzić,wstawać na nóżki ,czworakować,używać prawej r±czki ...
Bedziemy Was informować na bież±co o małych i wielkich sukcesach Maciusia.
Kolejny sukces w życiu Maciusia:Maciu¶ obchodzi meble i nauczył sie wstawać przy meblach!!!
Niedawno obchodził swoje trzecie Urodzinki(7.01.2009) i kolejny raz nas zaskoczył:troche zacz±ł poruszać się na czworakach, co przy jego niedowładzie prawej r±czki i nóżki i dużemu uszkodzeniu lewej półkuli muzgu jest WIELKIM KROKIEM w życiu Maciusia,o to cały czas min.walczyli rehabilitanci.

Wierzymy ,że dzięki pomocy ludziom wielkiego i dobrego serca uda nam się zrealizować kolejny etap w rehabilitacji naszego synka- 19 maja br. czeka nas wyjazd na turnus do Zabajki.

Udało nam się i byli¶my na turnusie rehabilitacyjnym w Zabajce.Maciu¶ coraz czę¶ciej chodzi (jeszcze nie samodzielnie).Od niedawna chodzimy na indywidualne nauczanie (tzw.wczesne wspomaganie rozwoju dziecka) do przedszkola.

W lipcu byli¶my na kolejnym turnusie w Zabajce. Maciu¶ poraz pierwszy nie płakał na zajęcich, polubił wreszcie dogoterapie!!!

WIELKI SUKCES!!!Laughing Maciu¶ zaczyna sam chodzić!!!Jeszcze się przewraca, nie może dobrze utrzymać równowagii...Teraz musimy zadbać też o praw± nóżkę , która podczas chodzenia niestety nie działa tak jak powinna.Ale mamy nadzieje , że to nie przeszkodzi naszemu synkowi w chodzeniu.

Wielka niespodzianka dla nas - Maciu¶ dostał rehabilitacyjny rowerek!!!

Jest to dar od jednej z mam , która była również na tym turnusie ze swoim synkiem Piotrkiem.Dziękujemy Ci Elu!!!!!!!!!!!!!!!!

Od 1 wrze¶nia 2009r. Maciu¶ został PRZEDSZKOLAKIEM!!!Laughing Chodzimy na kilka godzin codziennie.Niestety teraz Maciu¶ choruje , więc nie byli¶my w przedszkolu 5 tygodni.

3 LISTOPADA mieli¶my jechać na kolejny turnus rehabilitacyjny , ale niestety nie starczyło nam pieni±żków.Frown

Teraz kolejny termin wyjazdu na turnus rehabilitacyjny mamy

19 stycznia 2010 r. - mamy nadzieje , że nam sie uda.

Wyjechali¶my,dzieki pieni±żkom- 1 % od podatku, które przekazali¶cie Państwo podczas rozliczania się za rok 2008r.

Maciu¶ chętnie chodzi do przedszkola. Mieli¶my wyjechać na turnus rehabilitacyjny we wakacje niestety Maciu¶ 2 sierpnia dostał pierwszego ataku epilepsji. Leżeli¶my w szpitalu tydzień czasu.

Udało nam sie wyjechać na turnus na koniec wrze¶nia 2010r.

Pracujemy teraz nad prawidlowym chodzeniem, i rozwojem umysłowym.Maciu¶ dużo mówi, powtarza ale niestety wszystkiego jeszcze nie rozumie.Maciu¶ jest pod stał± opiek± logopedy,pedagoga i psychologa.

Jest już styczeń 2011r. Maciu¶ skończył 5 latek!!!

Od pół roku mieszkamy w Bydgoszczy.Musieli¶my wywrócić swoje zycie do góry nogami ,żeby żyło nam się lepiej i spokojniej i wyprowadzić się ze Żnina do Bydgoszczy. Maciu¶ ¶wietnie daje sobie radę w nowym miejscu. Chodzi do specjalnego przedszkola na ul.Jaworowej w Bydgoszczy. Cudowne miejsce i fantastyczna opieka. Maciu¶ zachwycony opiekunkami, dziecmi ....

Niestety Maciu¶ ma nawroty padaczki. Ci±gle mamy wizyty u Pani Neurolog,która walczy o to żeby jako¶ pomóc Maciusiowi.Kolejna zmiana leku nie przyniosła efektów :( Pani doktor boi się żeby to nie była padaczka lekooporna. I znowu zmiana leku. Niestety Maciu¶ musi brać dwa lekarstwa na padaczkę ,żeby nie mieć ataków padaczki.

Od sierpnia mamy spokój z atakami padaczki.

1 wrze¶nia 2011r. Maciu¶ idzie do Szkoły Podstawowej do klasy specjalnej "ZERO".

WIELKI DZIEŃ w życiu Maciusia.

Maciu¶ ¶wietnie odnajduje się w nowym miejscu :)

Bardzo lubi chodzić do szkoły :)

 

Oczywi¶cie również Maciu¶ chodzi na rehabilitację.

Niestety nie byli¶my w tym roku na turnusie rehabilitacyjnym bo nie mieli¶my tyle pieni±żków.

29 maj 2012 wyjeżdżamy wreszcie do ZABAJKI !!!!!!!!!!

Było super , Maciu¶ zadowolony . Trochę protestował ale ćwiczył :) i aktywnie uczestniczył w pozostałych zabiegach na turnusie rehabilitacyjnym.Wrócili¶my 11 czerwca do domu.

Koniec roku szkolnego i zmiana szkoły.

Macie¶ super sie odnalazł w nowej szkole

http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/.

Uwielbia swoj± Pani±, Pani± od religii, od rehabilitacji, integracji sensorycznej,Pana logopedę ,Panie ze ¶wietlicy i swoich kolegów.

Niestety Maciu¶ ma padaczkę lekooporn± :( Pomimo brania leków nadal napady pojawiaj± się.

Chodzimy również systematycznie do poradnii neurologicznej, rehabilitacyjnej,pumunologicznej,chirurgicznej ,okulistycznej jak i również na rehabilitację do szpitala "JURASZ".Tam Maciu¶ ma swoj± ulubion± Ciocię Kasię z któr± bardzo lubi ćwiczyć Laughing .

Dawno nas tutaj nas nie było.

Między czasie Maciu¶ chodził do szkoły,na wizyty do lekarzy specjalistów i na rehabilitację .Niestety nie byli¶my na żadnym turnusie rehabilitacyjnym nie mieli¶my wystarczaj±co dużo pieni±żków.

Od sierpnia 2013 roku zaczęli¶my chodzić na rehabilitację prywatnie do oddziału Zabajka w Bydgoszczy www.zabajkabydgoszcz.pl Tam Maciu¶ miał różne terapie tj.kinezyterapię , krioterapię, kinesiotaping, terapia manualna, masaż suchy. Rehabilitację prowadzi Najkochańsza Ciocia Asia. Maciu¶ uwielbia chodzić na rehabilitację i ćwiczyć z cioci±.

Obecnie jest styczeń 2015 r.

Maciu¶ już ma 9 lat.Chodzi już do trzeciej klasy Szkoły Specjalnej na ul.Granicznej w Bydgoszczy. Bardzo lubi chodzić do szkoły.

Cały czas chodzimy na rehabilitacje na NFZ i  do Cioci Asi.

Najwaspanialsza rehabilitantka Maciusia , a to wszytsko dzięki Wam , którzy wpłacacie Maciusiowi pieni±żki na rehabilitację i odliczacie 1 %.

Z całego serduszka dziękujemy !!!!!

Jest już kwiecień 2015 r.

Maciu¶ od jakiego¶ czasu ma dietę bez cukru, glutenu ,żadnych korsenwatów , ograniczenie mięsa i nabiału ,dużo warzyw , produktów pogatych w kwasy omega- 3 , omega -6 ...i efekty rewelacyjne ... potrafi skupić się dłużej w szkole na zajęciach ,na terapii...jest bardziej wyciszony ... żadziej s± napady padaczkowe...

Coraz ładniej ćwiczy z cioci± Asi± i pani± Ew± ...

Dla nas to Wielki Sukces !!!!

I niedługo wielki dzień dla Maciusia ...Pierwsza Komunia ¦wieta ...

Było pięknie ....

Od pażdziernika 2015r. jest z nami kotek  Mimu¶, największy przycjaciel Maciusia. Odrabia lekcje z Maciusiem, ¶pi z Maciusiem, roz¶miesza Maciusia ...poprostu super :)

Maciu¶ ci±gle na diecie, zajęcia w szkole...po szkole u cioci Asi w Zabajce i u pani Ewy...s± efekty !!! Maciu¶ w końcu poznaje i  nazywa podstawowe kolory, rozumie  pojęcie taki sam, lepiej chodzi w ortezach...

Jest już wrzesień 2016r...Maciu¶ zaczyna 4 klasę szkoły podstawowej ...już wiele sukcesów na koncie Maciusia...efekt pracy wielu specjalistów, terapeutów...zaczyna czytać metod± sylabow± ...zaczyna liczyć, układa coraz trudniejsze puzzle ... zajęcia na basenie z panem Michałem i zajęcia z cioci± Asi± i Moni± daj± efekt coraz stabilniejszego chodzenia w ortezach a nawet biegania :)

Kotek Mimu¶ oczywi¶cie ci±gle towarzyszy Maciusiowi :)

Jeżeli chcesz pomóc Maciusiowi w zbieraniu pieni±żków na leczenie i rehabilitację to bardzo Cię prosimy o kierowanie wpłat na konto:

 

Fundacja Dzieciom "ZDˇŻYĆ Z POMOCˇ"


ul.Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615(z dopiskiem:4254 Golonka Maciej- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia)

 
Poniżej zdjęcia przedstawiaj±ce rehabilitację w miejscu zamieszkania i o¶rodku ZABAJKA:

Zapraszamy również do ogl±dania zdjęć Maciusia do Galerii.
DSC 1938DSC 1734Bal Mikołajkowy 2012zerówka 084
Hipoterapia w O¶rodku Neuron w BydgoszczyMaciu¶ na hipoterapii lato 2011 O¶rodek Neuron BydgoszczZabajka styczeń 2010Maciusgolonka
MaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonka
MaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonka
MaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonka
MaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonka
MaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonka
MaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonkaMaciusgolonka